Van de Beek pritet të largohet në janar nga Man Unitedi, dy klubet e njohura shprehin interesim për të - Gazeta Express
string(101) "van-de-beek-pritet-te-largohet-ne-janar-nga-man-unitedi-dy-klubet-e-njohura-shprehin-interesim-per-te"

Sport

Gazeta Express

04/10/2022 18:35

Van de Beek pritet të largohet në janar nga Man Unitedi, dy klubet e njohura shprehin interesim për të

Sport

Gazeta Express

04/10/2022 18:35

Donny van de Beek pritet që të largohet nga Manchester Unitedi në afatin kalimtar të dimrit.

Sipas “90 min”, drejtuesit e klubit anglez kanë kontaktuar me përfaqësuesit e lojtarit dhe ua kanë bërë me dije se nuk do të pengojnë largimin e holandezit – transmeton Gazeta Express.

Tani, thuhet se e gjithë kjo do të varet nga dëshira e lojtarit për të ndryshuar ekip.

Opsioni më i mundshëm mund të jetë huazimi i Beek te ndonjë klub jashtë Premierligës.

Ndër klubet që shqyrtojnë mundësinë për të nënshkruar me 25-vjeçarin, janë PSV Eindhoven dhe ish-klubi i tij, Ajaxi.

Në sezonin aktual, mesfushori është paraqitur vetëm në 3 ndeshje në Premierligë, por nuk ia doli të lë gjurmë.

Donny van de Beek me Manchester Unitedin ka kontratë të vlefshme deri më 30 qershor 2025. /Gazeta Express/