Tragjedia në Indonezi, UEFA e merr vendimin e rëndësishëm për ndeshjet e kësaj jave - Gazeta Express
string(82) "tragjedia-ne-indonezi-uefa-e-merr-vendimin-e-rendesishem-per-ndeshjet-e-kesaj-jave"

Futboll

Gazeta Express

04/10/2022 15:50

Tragjedia në Indonezi, UEFA e merr vendimin e rëndësishëm për ndeshjet e kësaj jave

Futboll

Gazeta Express

04/10/2022 15:50

Tragjedia e ndodhur në Indonezi është një nga ngjarjet më të trishta të ndodhura ndonjëherë në futboll, teksa 180 individë janë raportuar të vdekur, ndërsa disa të tjerë të lënduar.

Për këtë tragjedi UEFA ka marrë vendimin që përpara çdo ndeshje të kësaj jave do të mbahet 1 minutë heshtje në kujtim të viktimave që humbën jetën në stadiumin “Kanjuruhan” në Indonezi, shkruan abcnews.com.

Champions League, Europa League, Conference League dhe para play-off-it në Kupën e Botës për femra do të mbahet një minutë heshtje përpara fillimit të sfidave.