Sport - Gazeta Express

Thursday, March 23, 2023

Sport

Futboll

Ballkani niset me optimizëm drejt Turqisë, synon rezultat pozitiv ndaj Sivassporit në Ligën e Konferencës

Xavi: E dominuam lojën por s’i shfrytëzuam mundësitë, ata shënuan nga një rast që e patën

Barcelona nuk shënon gol në udhëtim në Ligën e Kampionëve qe 11 muaj

Calhanoglu: Onana më këshilloi të gjuaja në pjesën e portës që e ka dobësi Ter Stegen

Xavi ankohet në referim: Na u bë padrejtësi, kërkoj sqarim

Inzaghi: E prisnim qe një kohë të gjatë një natë si kjo

Renditja në katër grupet e para të Ligës së Kampionëve, pas ndeshjeve të zhvilluara sonte

Interi e fiton derbin ndaj Barcelonës

Liverpooli shënon fitore të pastër përballë Rangers

Napoli vazhdon me formën e lartë, shënon fitore të thellë në udhëtim te Ajaxi

E ardhmja e pasigurt e Robertos dhe Bellerinit, Xavi ka dy opsione për krahun e djathtë të mbrojtjes

Salah e dyfishon epërsinë e Liverpoolit ndaj Rangers

Rezultatet nga pjesët e para në 6 ndeshjet e Ligës së Kampionëve

Calhanoglu e mposht Ter Stegenin me një goditje nga distanca, Interi në epërsi ndaj Barcelonës

Bayerni theu rekordin e Real Madridit në Ligën e Kampionëve, pas fitores ndaj Viktoria Plzenit

Alexander-Arnold shënon nga gjuajtja e lirë, Liverpooli kalon në epërsi ndaj Rangers

Marseille shënon fitore bindëse ndaj Sporting Lisbonës

Bayerni e deklason Viktoria Plzenin dhe vazhdon me fitore në Ligën e Kampionëve

Bayerni e thellon epërsinë ndaj Plzenit, shënon edhe Choupo-Moting

Sane mahnit me pranimin e topit, pastaj shënon gol sërish ndaj Plzenit

Formacionet zyrtare të ndeshjeve nga Grupi A: Ajax – Napoli dhe Liverpool – Rangers

Inter – Barcelona, publikohen formacionet zyrtare

S’ndalen golat e Bayernit ndaj Plzenit, shënon edhe Sadio Mane

Gnabry e dyfishon epërsinë e Bayernit ndaj Plzenit

Sane me një gol nga distanca e kalon Bayernin në epërsi ndaj Plzenit

Shtyhet për 15 minuta ndeshja në Ligën e Kampionëve, autobusi i Sportingut mbërriti me vonesë në stadium

Van de Beek pritet të largohet në janar nga Man Unitedi, dy klubet e njohura shprehin interesim për të

De Biasi rinovon me Azerbajxhanin

Brunati: Messi do të jetë lojtar i Barcelonës më 1 korrik 2023

Gjyqtarët nga Spanja do të ndajnë drejtësinë në ndeshjen Sivasspor – Ballkani

Neville beson se David de Gea do të largohet nga Man Unitedi në verën e ardhshme

Tragjedia në Indonezi, UEFA e merr vendimin e rëndësishëm për ndeshjet e kësaj jave

FSHF-ja do t’i ndajë rrugët me Rejan, ja kush pritet t’i marrë në dorë Kuqezinjtë

Ozil do të mungojë së paku tre muaj

Legjenda e futbollit kroat dhe zyrtari i UEFA-s, Boban e viziton Kosovën

Deulofeu e rivalizon Messin

Prezenca e Rrahmanit sonte në Ligën e Kampionëve, në dyshim

Parisi e bojkoton Botërorin e Katarit, zbulohet arsyeja

Messi është lojtari “më i rrezikshëm” në Evropë, është mbi Haalandin e Mbappen

Inter – Barça, përballja e dyfishtë që do ta vendosë kualifikimin tutje në Ligën e Kampionëve

Ylli i Man Utd, në radar të Barcelonës

Lewandowski e pranon se Real Madridi kishte shprehur interesim për të, tregon edhe pse zgjodhi Barcelonën

Ancelotti nuk po e mendon largimin, është i interesuar për të qëndruar vetëm te Real Madridi

Ronaldo mund të largohet në janar, Erik ten Hag nuk do ta pengojë më largimin e tij

103 gola në 100 ndeshjet e para, Haaland lë shumë prapa Messin dhe Ronaldon me këtë statistikë

Xavi flet rreth mundësisë së rikthimit të Messit te Barcelona

Rroca dhe Topalli e kthejnë Istanbulsporin te fitorja në Superligën e Turqisë

Jetmir Topalli shënon gol, Istanbulspor përmbys rezultatin ndaj Karagumruk

Arsenali ia ka ofruar Sakas kontratën e re, zbulohen detajet

Patriot Sejdiu nënshkruan kontratë afatgjate me Malmon

Granit Xhaka, lojtari i muajit te Arsenali

Higuain do të pensionohet nga futbolli pas përfundimit të sezonit në MLS

Liverpooli rivalizohet nga Man City për transferimin e mesfushorit të Wolvesit

Guardiola flet për dallimin mes Haalandit dhe Messit, argjentinasi vazhdon të jetë tjetër nivel për spanjollin

Klopp krahason vështirësitë që po kalon Liverpooli me Messin dhe Ronaldon

Shtohet kriza e të lënduarve te Milani, Pioli mbetet pa shërbimet edhe të dy futbollistëve

Meriton Korenica, “Ylli i Javës” në Superligë

Klubet amerikane dorëzohen për Messin, besojnë se ai do të rikthehet në Barcelonë

Vllaznia në grup me Real Madridin, PSG-në e Chelsean

Barça me 5 mungesa drejt Milanos, Interi gati ta konfirmojë Asllanin titullar

Roy Keane: Man Utd nuk po e respekton Ronaldon

Superkompjuteri tregon sa % ka shanse Man City për titull të kampionit

Nervozë, mllef dhe mërzi, këto ishin reagimet e Ronaldos gjatë “poshtërimit” që iu bë në derbin e djeshëm

Mane në krizë, senegalezi i jep arsyet e tij

Brenda ose jashtë, Barça dhe Interi do t’i zhvillojnë 180 minuta “të zjarrtë”

Zbulohet arsyeja e ndarjes mes Icardit dhe Wanda Narës

Aubameyang: Ronaldo ishte pak i trashë por ende më i miri, mësova shumë nga ai dhe nga yjet e Milanit

Ancelotti e komenton barazimin me Osasunan, e bën një premtim

Remzi Ejupi: FFK i ka marrë 60 milionë euro nga UEFA e FIFA dhe 10 milionë veç nga biletat, le të bëjë zgjedhje për stadium

Real Madridi ndalet nga Osasuna, Barcelona liderja e re e La Ligas

Osasuna e barazon rezultatin ndaj Real Madridit

Salihu rrëfen momentin prekës të Vokrrit pas pranimit: Me lot në sy më tha po eci më ndryshe se tash jam anëtar i UEFA-s

Juventusi kalon në epërsi ndaj Bolognas

Real Madridi kërkon fitore ndaj Osasunas për të mbetur lider, formacionet zyrtare

Krerët e FFK-së dhe FSHF-së vizitojnë Hashim Thaçin e Kadri Veselin në Hagë

FSHF merr vendimin për Rejan

Ekipi i njohur i Serie A e shkarkon trajnerin pas rezultateve të dobëta

Ten Hag tregon pse nuk e futi në lojë Ronaldon kundër Man Cityt

Pas rezultateve të dobëta, ekipi i Premierligës e shkarkon trajnerin

Tragjedia në Indonezi, rrëfehet futbollisti që pa tmerrin me sy

Man City e mposht Unitedin me rezultat tenistik

Edhe Foden e kompleton hat-trikun ndaj Man Utd-s

“Jashtëtokësori” Haaland e kompleton hat-trikun e tij ndaj Man Utd-s

Man Utd e ngushton në 4:1 rezultatin ndaj Cityt

City po e “shkel” Unitedin, e shënon edhe golin e katërt në pjesën e parë

Sërish Haaland, shënon dy herë për tre minuta

Man City e dyfishon epërsinë ndaj Unitedit, shënon Haaland

Romano flet për takimin Guardiolas me Ferguson, a ishte afër spanjolli që t’i bashkohej Man Unitedit?

Foden e kalon Man Cityn në epërsi ndaj Man Unitedit

Ballkani fiton me rezultat të pastër ndaj Gjilanit për të mbajtur hapin me Dritën

Ronaldo merr një goditje para fillimit të Botërorit, nuk do të jetë njëri prej 32 lojtarëve që do të nderohen në Doha

Man City – Man United, publikohen formacionet zyrtare

Ringjallja e Granit Xhakës është meritë e Artetas dhe justifikon tre vendimet e mëdha të tij

Galtier: Messi mund të shpallet sërish më i miri në botë

Ballkani – Gjilani, publikohen formacionet zyrtare

Pas tragjedisë në Indonezi, reagon edhe presidenti i FIFA-s

Tragjedia nga ndeshja e futbollit në Indonezi përmes videove dhe fotografive

Shembet një pjesë e stadiumit të stërmbushur me tifozë në Kili, ka edhe të lënduar

Boks

eSPORTS

Basketboll

Te tjera

Auto Tech

Shkurt e Shqip

Fun

Mistere