Shneta - Gazeta Express

Shneta

Shneta te tjera

Keshilla Mjeksore

Këto gjëra duhet t’i dini për përdorimin e multivitaminave

5 shenja që tregojnë dëmtim të mëlçisë

5 arsyet pse burrave u bien flokët herët

Fakte psikologjike që s’i keni ditur për veten

Ju zihet fryma gjatë ngrënie – në këtë gjë duhet të keni kujdes

6 mënyra për të ulur rrezikun e sëmundjes së kancerit në zorrën e trashë

Nëse keni këto probleme shëndetësore, nuk duhet të pini birrë

Sa kafe në ditë duhet të pini për të jetuar më gjatë

Nëse jeni aktiv në jetë, do të jetoni më gjatë

Ka një arsye pse nuk duhet të shkoni kurrë në shtrat pa një limon

Këto të “vërteta” mbi periodat nuk duhet t’i besoni më

Pse dhimbjet janë më të mëdha gjatë natës

Kistet e gjirit, KURRË mos i neglizhoni këto shenja!

Fëmijët bëhen agresivë për shkak të videolojërave

Kjo është domethënia e gjysmëhënës në thonjtë tuaj

Çfarë ndodh me lëkurën tuaj nëse bëni grim çdo ditë?

Të gjithë mendojnë se është i dëmshëm, por japonezët jetojnë 100 vjet për shkak të këtij ushqimi

Shenjat e para të autizmit, që kur fëmija është 6 muajsh

Cilat janë pesë fazat e Alzheimerit

Mos përdorni shpesh sapun në dush, më shumë dëm sesa dobi

Si ndihmon uji i akullt në djegien e kalorive dhe humbjen e peshës

Ecni 10 mijë hapa në ditë për të humbur peshë

Si ndikon sheqeri i lartë në shëndetin e trurit?

Virozat te fëmijët, eksperti: Çajrat që duhet të pinë, kur duhet të shqetësohemi për temperaturën

Cila është mosha e duhur për t`i dhënë fëmijës telefon?

Gjumi keq ndryshon edhe dietën e juaj

Kjo gjë ju plak më shumë së duhani dhe çdo gjë tjetër

Ja çfarë thonë ekspertët për ata që mbajnë një gotë uji afër shtratit gjatë gjumit

Gjashtë këshilla për të pasur një peshë të shëndetshme

Fitore e madhe e njerëzimit, studiuesit gjejnë ilaçin që mund të kurojë tumorin e trurit

Tre gabimet më të mëdha që bëni kur lani fytyrën

Rriten rastet e diabetit te fëmijët, mos neglizhoni këto simptoma

6 faktorët kryesorë që rrezikojnë shfaqjen e kancerit

Çfarë po ju “thotë” dhimbja e kokës?

Mësoni çfarë u ndodh mushkërive gjatë ekspozimit nga tymi i cigares

Çfarë mund t’ju ndodhë nëse nuk flini për ditë të tëra

Studimi: Të shikuarit TV me fëmijën mund të ndihmojë zhvillimin e tij njohës

Pse është i nevojshëm meditimi?

Kushtojini rëndësi, kjo është shenja që ju paralajmëron se keni diabet

Këto tri pjesë të trupit duhet t’i lani patjetër me sapun çdo ditë

Kini kujdes! Këto 6 gabime të zakonshme po ju dëmtojnë dëgjimin

Simptomat nuk dallohen, kjo sëmundje shkakton vdekje, nuk kursen as të rinjtë

Shihni shpesh ëndrra të këqija? Mund të tregojnë rrezikun për t’u prekur nga kjo sëmundje

Zgjohuni gjithmonë në këtë orë dhe do t’ju ngadalësohet plakja

E lëpini kapakun e kosit? Mos e bëni më kurrë ose…!

Kjo është pija më e keqe për mëlçinë tuaj dhe jo, nuk është alkooli

Sezoni i viruseve po fillon, si të forconi imunitetin?

Mos i mësoni fëmijët tuaj të kenë frikë nga bota

Si ta parandalojmë diabetin e tipit 2

Këshillë si t’i bëni banjë për herë të parë fëmijës së porsalindur

Si të evitojmë fryrjen e këmbëve?

Pse njerëzit flasin në gjumë? Çfarë tregon kjo për shëndetin

A janë probiotikët zgjidhja kundër akneve?

Diçka specifike mund të sinjalizojë kancerin e prostatës: Mund t’ju zgjojë natën

Përfitimet e seksit në mëngjes

Stabilizoni shtypjen e gjakut, duke përdorur vetëm këtë lëng natyral

A e ul shtatzënia rrezikun e kancerit të gjirit?

Pija ‘më e mirë’ për diabetin – ul nivelet e larta të sheqerit në gjak me 30 për qind

Gjërat që nuk duhet t’ia fshihni kurrë mjekut tuaj

Nëse flini më shumë se 8 orë, rrezikoheni nga këto 6 probleme shëndetësore

Pini kafe dhe cigare në mëngjes? Zbuloni çfarë i ndodh trupit tuaj

Sa shpesh duhet të bëni dashuri, për të përmirësuar shëndetin tuaj

4 mënyra se si marrëdhënia ndryshon kur mbaron pasioni

Cilat ushqime ulin presionin e gjakut?

Lodheni shpesh? Arsyeja mund të jetë ky ushqim

Yndyrat, shkaku i vërtetë i sëmundjes së diabetit të tipit 2

Mësoni sa duhet të jetë gjatësia e fëmijës tuaj sipas moshës që ka

Këto janë simptomat që tregojnë se keni probleme me veshkat

4 gjëra për të cilat nuk duhet ta gënjeni kurrë partnerin

Ky pozicion i gjumit ju shkakton rrudha në fytyrë

Ndiheni vazhdimisht të lodhur? Këto janë katër arsye të mundshme

Më thuaj çfarë ngjyre i ke sytë, të të them çfarë personaliteti ke

Nëse ju djeg urthi, eliminoni menjëherë këto ushqime

Këto janë gabimet që bëni kur lani dhëmbët

Kujdes! Nëse shihni këto ëndrra keni probleme shëndetësore

Eksperti shpjegon: 7 gjërat me të cilat përballet një çift para tradhtisë

Femrat me klas nuk i bëjnë asnjëherë, këto janë 11 rregulla të sjelljes që nuk duhet t’i shkelni

Kafe apo çaj në mëngjes? Kush është më e shëndetshme

Fjalët që duhet të lexoni çdo ditë kur zgjoheni në mëngjes

Ju del gjumi çdo natë në të njëjtën orë? Pse ndodh kjo

Keni shpesh ëndrra erotike? Çfarë tregojnë për ju

Dëshironi të ndizni të dashurën tuaj? Studimi zbulon diçka që ndoshta nuk e keni provuar

Kjo është mosha në të cilën burrat bëhen të pjekur

Ju ndodh shpesh të harroni se ku i lini gjërat? Kjo vjen për shkak të mungesës së kësaj vitamine

Përparim shkencor në shmangien e kancerit të ezofagut

Ja pse nuk duhet t’i gudulisni foshnjat

Çfarë duhet të bëni për të parandaluar demencën

Pse në verë jemi më të lodhur dhe me më pak oreks

Shenja në këmbë që mund të tregojë se zemra nuk pompon gjak siç duhet

Si të dalloni ndryshimin midis depresionit dhe ankthit?

6 shenja që tregojnë se jeni vërtet të uritur

A e keni ditur se me akull mund ta hiqni dhjamin në bark?

Kjo është arsyeja pse po shtoni pesh

Pse nuk duhet t’i këpusni asnjëherë flokët e thinjura?

Mos e bëni kurrë këtë veprim në tualet

Nga këto sëmundje rrezikohen ata që janë infektuar me Covid

A mund të shkaktojë një valë të nxehti dhimbje koke?

Kjo simptomë e koronavirusit shfaqet gjatë natës

Ushqimi/Dieta

Te tjera

Auto Tech

Shkurt e Shqip

Fun

Mistere