Roze - Gazeta Express

Friday, March 24, 2023

Roze

Tv/Film

Muzike

Kështu po duket Dhurata sonte gjatë një koncerti

“Bëni t’fala dashnisë s’re” – a po i drejtohet Nora, Robertit me këto vargje

Mozzik nesër na tregon se kujt i thotë “Të dua”

Këngët e Bardhit bëhen trend në Shqipëri

Melinda tregon pak së si do të duket në këngën e re

Bardhi “Zhytet” në New York “Prap”

Tatlises nuk ndalet pas aksidentit – sheshet të mbushura me njerëz në koncertet e tij

Një thumb ndaj Noizy-t? Mozzik: Dhe Cezari ishte perandor por sot porositet si sallatë

Dueti me vajzën e tij, që përloti legjendën Ibrahim Tatlises

Sunny Hill lanson aplikacionin mobil (iOS/Android) – me kuletë digjitale për pagesa të pijeve apo ushqimit në festival

Butrint Imeri organizon koncert falas në Prishtinë

Kjo është lista e përformuesve në Sunny Hill Festival – prin Dua Lipa me J Balvin

“Pelepele”, projekti interesant ndërkombëtar i Luanës

Dhurata sjell “adrenalinë” ndërkombëtare me këngën e re

Ylli nuk i ndal bashkëpunimet, kësaj radhe me Ledrin

Kida e Butrinti e “kallin” me AM/PM

Butrinti së harron datën 3 korrik, kjo është befasia e tij

“Ma kadal” thonë Sabiani dhe Adelina

Ardiani e Ledri “shkrihen si akullore” në këngën e fundit

“Gajdja” e Dhuratës dhe Elvanës

“Tequila” me Taynën dhe Azet

Ylli i muzikës dënohet me 30 vjet burg për trafikim seksual dhe shantazh

Konfirmohet pjesëmarrja e yllit global në Sunny Hill -hiti i tij është klikuar mbi 3 miliardë herë

Duet divash

Mari hiti veror i Geasy dhe Majk

Butrint Imeri “gatuan” hitin e radhës

Mick Jagger energjik në skenë si të ishte 30 vjeçar, koncerti në Milano e dëshmon

Kujdes, mund të pësoni “sulm zemre” nga Noizy dhe Loredana

Butrinti, Tayna dhe Mozzik sjellin “PARE” – hit i verës

“A me ra”, kënga që Luana s’po ndihet gati ta publikojë

Sunny Hill ka një njoftim të rëndësishëm për ata që kanë blerë biletat për festivalin

G-Bani thotë se Eurovision është politik – lavdëron Ronelën

Anulimi i Festivalit Sunny Hill në Prishtinë, reagon Dua Lipa

Çka thuhet në letrën e Dukagjin Lipës pas tërheqjes së Festivalit Sunny Hill nga Prishtina

Dashnia i bën për “alkool” Yllin e Noizyn

“Luje belin” e Kidës e Dafinës – s’i lënë vend imagjinatës

Barbie Beatrix vjen me “Vonë” për ditëlindje – ka diçka edhe për Donaldin

Enca sjell këngë me një këngëtar kurd

Paret e Butrintit, Taynas e Mozzikut

Për çdo vajzë e grua, kënga e re e Luana Vjollcës mesazh i fortë për vetëbesim dhe kurajo

Ronela po vuan nga “depresioni” shkaku i Eurosong

Demolli: Censura nuk ka funksionu askund

Besniku i 2po2 përplaset me Zana Avdiun: Nuk ke lidhje me rep – ti ke kriju këngë seksiste

Reperi Canolli komenton rastin e vrasjes në Ferizaj: Me rep merren të gjitha shtresat, bëhet gjithçka për para

Butrinti “e bllokon” Breascian

Vjen “Potion” e Dua Lipës, Calvin Harris dhe Young Thug

“Aventurat” e Ardianit e Noizyt

“Çlirimtarët”, s’e njohin dorëzimin

E jashtëzakonshmja Dua në koncertin e saj në Milan

Roni e Semi një këngë me plot skena “dashurie”

Tayna e ndryshon pak, përdor “drill” në këngën e re

E pabesueshme, 39 orë rep pa ndalur – hynë në librin e Guinness

“Thuaje” është kënga e dytë e Luanës brenda javës

Semi nuk ndalet, “Ani” kënga e saj e radhës

Majk dhe Gjiko sjellin një hit veror

“Dalëngadalë” balada e Alban Skenderaj për Miriam Canin

Slava Ukraini, Kalush Orchestra fituese e Eurovisionit 2022

Ledri paraqitet nga Monaco, ka diçka për të treguar

Rinohen Gili dhe Sabri Fejzullahu

UniKKatil s’e ka ndërmend të ndalet, paralajmëron projekte të reja

Luana vjen me “Si njerëz”

“S’po du me ni” – as baladë as këngë verore kënga e re e Taynas

Tayna shfaq edhe një rresht të këngës: E tash lonely çdo dite po pin

Behgjet Pacolli: Ja çka po flitet në Zvicër, Itali e Francë për veshjen e Ronela Hajatit

Ronela e shuan “dhimbjen me raki” pas eliminimit të mbrëmshëm

Nga Anjeza Shahini te Rona Nishliu e Linda Halimi… cila është historia shqiptaro – kosovare në Eurovision?

S’ka finale për Shqipërinë në Eurovision

Tayna paralajmëron lansimin e këngës të enjten

BBC “tallet” pak me Ronelën

Ronela energjike në paraqitjen e saj në gjysmëfinale të Eurovision

Ronela mban provat për Eurovision – kjo është skenografia e saj

Fero premton “diss” kundër UniKKatilit – thotë se do del së shpejti

Bullgarët vjedhin këngën “Dale” të Butrint Imerit

Kida dhe Ledri e sjellin verën para kohe

Fero ia kthen UniKKatilit: Ti je simboli çka o me p… në shishe

Po eci , “drilli” i UniKKatilit

A jeni gati për UniKKatilin?

Dritan Abazovic vishet me fanellë të Kosovës në #mayfest

Dritan Abazovic hap sezonin e turizmit në Ulqin me #mayfest

Mbajeni mend këtë emër, Arlinda

100 milionë për “Dale” të Butrint Imerit

Mediumi zviceran “i lidh” Loredanën me Zhegrovën

Mësohen disa nga bashkëpunimet e Taynas për këtë verë

Nora s’e lëshon frontin – e mahnitshme në fotot e fundit

“Ani nasht” – kënga e re e Geasy dhe Majk

Llochi s’e ndal kreativitetin – shfaqet me dhi në këngën e tij të fundit

Xhensila shkon në planetin Mars

Fluturojnë Ledri e Kida, paralajmërojnë këngë për maj

Yll Limani sfidon prindërit për tekstin e këngës së re – nëna e tij dështon keq

“Ndalma”, kënga e re e Alban Skenderaj dhe Lyrical Son

“Unë të deshta, t’i më përdore” – Beatrix godet Donaldin

Lansohet “Demon”-i i Rina Balajt

E mahnitshme është Dua Lipa – ndez atmosferën në Los Angelos

“Telefono” – balada e re e 2 Tonit

Unum Festival këtë vit vjen me DJ me renome botërore ne listën e fazës se dyte te lineup

Kush po i “mungon” Nora Istrefit

Dhurata Dora vjen me këngë të re

Nora paralajmëron diçka të re

Yjet

Te tjera

Auto Tech

Shkurt e Shqip

Fun

Mistere