Programi i ditës së katërt në Festivalin e Teatrove në Ferizaj - Gazeta Express
string(62) "programi-i-dites-se-katert-ne-festivalin-e-teatrove-ne-ferizaj"

Programi i ditës së katërt në Festivalin e Teatrove në Ferizaj

Arte

Gazeta Express

04/10/2022 14:28

Dita e katërt e Festivalit të Teatrove në Ferizaj do të jetë e mbushur me shfaqje, punëtori e ndeja.

Më fillim nga ora 14:00 në Galerinë e Arteve do të mbahet punëtoria “Forum Teatri si kundërpërgjigje ndaj bullizmit”, teatri ‘Adriana’ sjell një shfaqje e një panel diskutimi.

Lexo Edhe:

Në panel diskutimi do të flitet për “Drama kosovare në letër”, të ftuar janë Afrim Demiri – moderator dhe Jeton Neziraj, Albana Muja, Arben Marevci – panelistë.

“The handke Project” prodhim i Qendrës Multimedia me autor Jeton NEzirajn do të shfaqet nga ora 19:00.

Në përmbyllje të natës së katërt organizohet ndeja nga grupi 7 me 7 më fillim nga ora 21:00.

/Gazeta Express