Mjekët gjejnë 63 lugë në stomakun e pacientit - Gazeta Express
string(45) "mjeket-gjejne-63-luge-ne-stomakun-e-pacientit"

Lajme

Gazeta Express

30/09/2022 12:56

Mjekët gjejnë 63 lugë në stomakun e pacientit

Lajme

Gazeta Express

30/09/2022 12:56

Kirurgët në Indi hoqën gjithsej 63 bishta lugësh nga stomaku i një burri që besohet se i kishte gëlltitur për më shumë se një vit. Sipas mediave të huaja, 32-vjeçari u shtrua në spital me dhimbje të forta stomaku dhe pas ekzaminimit, mjekët u tronditën nga ajo që gjetën.

Dr Rakesh Khuran kreu operacionin urgjent prej dy orësh në Muzaffarnagar të Uttar Pradesh.

“Pas inspektimit të mëtejshëm, ne kuptuam se objektet e huaja ishin lugë çeliku,” tha Dr Khurana.

Në fillim, mjekët besonin se pacienti mund të kishte tumor./abcnews.al