Man City – Man United, publikohen formacionet zyrtare - Gazeta Express
string(50) "man-city-man-united-publikohen-formacionet-zyrtare"

Sport

Gazeta Express

02/10/2022 14:01

Man City – Man United, publikohen formacionet zyrtare

Sport

Gazeta Express

02/10/2022 14:01

Derbi i Manchesterit do të zhvillohet sot në Premierligë, në kuadër të javës së nëntë.

Manchester City do të jetë nikoqir i Manchester Unitedit, në “Etihad Stadium”. Ndeshja do të zhvillohet nga ora 15:00, shkruan Gazeta Express.

“Qytetarët” deri më tani kanë grumbulluar 17 pikë dhe ndodhen në pozitën e dytë në tabelë, me katër pikë më pak se Arsenali që është lider.

Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola ende është pa humbje këtë sezon, me bilanc prej 5 fitoreve e dy barazimeve.

Kurse, “Djajtë e Kuq” ndodhen në pozitën e gjashtë me 12 pikë. Pas dy humbjeve radhazi në fillim të sezonit, skuadra e drejtuar nga Erik ten Hag hyri në seri të mirë, duke regjistruar katër fitore radhazi pastaj.

Formacionet zyrtare:

Manchester City:

Manchester United:

/Gazeta Express/