Gjyqtarët nga Spanja do të ndajnë drejtësinë në ndeshjen Sivasspor – Ballkani - Gazeta Express
string(75) "gjyqtaret-nga-spanja-do-te-ndajne-drejtesine-ne-ndeshjen-sivasspor-ballkani"

Sport

Gazeta Express

04/10/2022 17:18

Gjyqtarët nga Spanja do të ndajnë drejtësinë në ndeshjen Sivasspor – Ballkani

Sport

Gazeta Express

04/10/2022 17:18

Të enjten, më 6 tetor, Ballkani do të zhvillojë ndeshjen e tretë në Grupin G të Ligës së Konferencës.

Kampionët e Kosovës do të përballen me Sivassporin, shkruan Gazeta Express.

Kjo ndeshje do të zhvillohet nga ora 18:45, në stadiumin “Yeni 4 Eylul”.

UEFA ka zbuluar tashmë edhe emrat e gjyqtarëve që do të ndajnë drejtësinë në këtë ndeshje. Katërshja e gjyqtarëve vijnë nga Spanja.

Jose Luis Munuera do të jetë gjyqtari kryesor, kurse Inigo Prieto dhe Antonio Ramon Martinez Moreno, do të jenë asistentët e tij.

Jorge Figueroa Vazques është caktuar si gjyqtar i katërt.

Kujtojmë se Ballkani ka barazuar në ndeshjen e parë me Clujin, teksa në ndeshjen e dytë është mposhtur nga Sparta Prague.

Renditja në grup është kjo:

/Gazeta Express/