FSHF merr vendimin për Rejan - Gazeta Express
string(28) "fshf-merr-vendimin-per-rejan"

Futboll

Gazeta Express

02/10/2022 19:09

FSHF merr vendimin për Rejan

Futboll

Gazeta Express

02/10/2022 19:09

Federata Shqiptare e Futbollit ka reaguar duke thënë se trajneri Edoardo Reja do të vazhdojë në stolin e Shqipërisë.

“Federata Shqiptare e Futbollit dëshiron të informojë dhe sqarojë të gjithë opinionin publik e mediat se zërat që kanë qarkulluar orët e fundit në lidhje me një marrëveshje të mundshme me Luigi Di Biaggion për drejtimin e Shqipërisë janë totalisht të pavërteta dhe një spekulim i pabazë”, thuhej në njoftimin e tyre

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka në drejtimin e saj trajnerin Edoardo Reja, i cili është ende nën kontratë e vazhdon punën e tij.

Federata Shqiptare e Futbollit bën me dije se fokusi ynë është te shorti i Kampionatit Europian 2024, i cili do të hidhet në datë 9 tetor në Frankfurt.