Formacionet zyrtare të ndeshjeve nga Grupi A: Ajax - Napoli dhe Liverpool - Rangers - Gazeta Express
string(78) "formacionet-zyrtare-te-ndeshjeve-nga-grupi-a-ajax-napoli-dhe-liverpool-rangers"

Sport

Gazeta Express

04/10/2022 19:52

Formacionet zyrtare të ndeshjeve nga Grupi A: Ajax – Napoli dhe Liverpool – Rangers

Sport

Gazeta Express

04/10/2022 19:52

Sonte do të zhvillohen ndeshjet e treta në Grupin A të Ligës së Kampionëve.

Napoli, që është lider i këtij grupi me 6 pikë, do të luajë në udhëtim te Ajaxi, që momentalisht renditet i treti me 3 pikë – shkruan Gazeta Express.

Ndeshja do të zhvillohet në “Johan Cruijff ArenA”, teksa tani janë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Mbrojtësi i Kosovës, Amir Rrahmani, vazhdon të jetë i pazëvendësueshëm në formacionin bazë të napolitanëve.

Formacionet zyrtare:

Kurse, ndeshja tjetër do të zhvillohet në “Anfield Road”, mes Liverpoolit dhe Rangersit.

“Të Kuqtë” janë të dytit në grup me 3 pikë, kurse skuadra skoceze është e fundit dhe pa pikë.

Formacionet zyrtare:

Të dy ndeshjet do të nisin në ora 21:00. /Gazeta Express/