Ende pa kaluar 1 muaj nga rikthimi i tij, Prizreni dhe Dee Franklin ndajnë rrugët - Gazeta Express
string(80) "ende-pa-kaluar-1-muaj-nga-rikthimi-i-tij-prizreni-dhe-dee-franklin-ndajne-rruget"

Sport

Gazeta Express

04/10/2022 17:00

Ende pa kaluar 1 muaj nga rikthimi i tij, Prizreni dhe Dee Franklin ndajnë rrugët

Sport

Gazeta Express

04/10/2022 17:00

Ende pa kaluar një muaj nga rikthimi i Dee Franklin te Ponte Prizreni, ai dhe klubi kanë ndërprerë bashkëpunimin.

Klubi prizrenas kishte njoftuar zyrtarisht për rikthimin e amerikanit më 12 shtator, shkruan Gazeta Express.

Megjithatë, sot, klubi nga “Sezai Surroi” ka njoftuar për ndërprerjen e bashkëpunimit me të.

Në njoftimin e klubit thuhet se shkëputja e kontratës është bërë me marrëveshje të dyanshme.

Njoftimi i plotë nga KB Ponte Prizreni:

“NDËRPRERJE BASHKPUNIMI

Me marrëveshje të dyanshme KB PONTE PRIZRENI dhe basketbollisti amerikan Dee Franklin i kan ndarë rrugët.

Klubi falenderon lojtarin për angazhim dhe i dëshiron sukses në vazhdim të karrierës!

Good luck Dee”. /Gazeta Express/