Canelo Alvarez fitoi, por do t'i nënshtrohet një operacioni - Gazeta Express
string(57) "canelo-alvarez-fitoi-por-do-ti-nenshtrohet-nje-operacioni"

Boks

Gazeta Express

18/09/2022 8:46

Canelo Alvarez fitoi, por do t’i nënshtrohet një operacioni

Boks

Gazeta Express

18/09/2022 8:46

Saul Canelo Alvarez mposhti Gennady Golovkin me vendim unanim, por në fund nuk ishte e gjitha mjaltë për meksimaknin.

Kjo pasi ai do të duhet t’i nënshtrohet një operacioni në dorën e majtë dhe mund të jetë jashtë stërvitjes për rreth gjashtë javë.

Canelo mposhti Triple G, por jo me nokaut siç ishte premtuar. 

Në intervistën e fundit ai u pyet se çfarë i kishte ndodhur që nuk hodhi shumë grushta me fuqi, Alvarez i habitur duke thënë se ka disa muaj me një problem në dorën e majtë dhe se do të marrë pak kohë për t’u rikuperuar dhe pushuar.