Ballkani - Gjilani, publikohen formacionet zyrtare - Gazeta Express
string(47) "ballkani-gjilani-publikohen-formacionet-zyrtare"

Sport

Gazeta Express

02/10/2022 12:09

Ballkani – Gjilani, publikohen formacionet zyrtare

Sport

Gazeta Express

02/10/2022 12:09

AlbiMall Superliga e Kosovës në futboll vazhdon edhe sot me javën e nëntë.

Ndeshja e vetme për sot do të zhvillohet në Suharekë, mes Ballkanit dhe Gjilanit, e cila pritet të jetë mjaft interesante, shkruan Gazeta Express.

Kampioni në fuqi i Kosovës, që ka zhvilluar vetëm 6 ndeshje deri më tani, ka grumbulluar 15 pikë dhe renditet i dyti në tabelë – kurse gjilanasit me 14 pikë ndodhen një pozitë më poshtë.

Ndeshja do të zhvillohet nga ora 13:00.

Formacionet zyrtare:

Ballkani: Frashëri, Ar. Thaqi, Dellova, Jashanica, Sinani, As. Thaqi, Emërllahu, Korenica, Gripshi, Krasniqi, Rrahmani.

Gjilani: Koliçi, Islami, Jashari, Krivanjeva, Prekazi, Beqja, Musolli, Dabiqaj, Cale, Zabërgja, Solomon.

/Gazeta Express/